Rodzinny ogród

Zgodnie z zapowiedzią, ogrodowym wpisem rozpoczynam pierwszą część Inspiracji. Będzie o tym, czego sama zrobić nie mogę. W tym wypadku z racji braku własnego;). Mam jednocześnie w głowie wyobrażenie, jak mój mógłby wyglądać.  Wymarzony ogródek, ach… nawet wielki ogród przyjazny całej rodzinie :). Pokażę Wam rozwiązania, które moim zdaniem są godne uwagi. W dużej części możecie wykonać sami, dać też przedmiotom drugie życie. Usiądźcie wygodnie, bo dziś dłużej niż zwykle i miłego wypoczywania :).

Zacznijmy od tego, czy faktycznie musi być duży ? Byłoby idealnie, ale i skromny  można zagospodarować wedle oczekiwań każdego członka rodziny. Wystarczy wydzielić dwie strefy. Przy okazji zadbanie o niewielki ogródek zajmuje mniej czasu :).


maly_ogrod_1


maly_ogrod_2Living Gardens


Taras, balkon, czy ogród powinien służyć relaksowi. Każdy z nas inaczej to rozumie ;). Jedni uwielbiają dopieszczać swoje rośliny, kosić trawnik. Dla tych właśnie proponuję organizer na narzędzia z palet. Wszystko będzie na miejscu i pod ręką.


pomocnik_1Tutaj instrukcja autora krok po kroku.


Osobiście wolę usiąść i poczytać. Siedzisko jest niezbędne ! Minimalistyczna ławeczka, a jaka urocza. Deska plus pustaki, cegły, co tam u siebie macie i można przysiąść.


siedzisko_2Lina pa Landet


Przyznam, że pomysł na ławkę urzekł mnie w swojej prostocie. Ilekroć na nią patrzę, wyobrażam sobie u siebie. Na większym balkonie również by się sprawdziła.


siedzisko_3Mono goen


Jeszcze coś praktycznego, co połączy zarówno leniuszków chcących posiedzieć jak i zapalonych ogrodników. W ogrodzie zawsze znajdują się rzeczy, które należałoby ukryć. Siedzisko plus schowek rozwiąże ten wizualny chaos, przy założeniu, że wszyscy się podporządkują ;).


siedzisko_1Du Cote de Chez Vous


Sercem rodzinnego ogrodu jest stół. Duży, mały, byleby pomieścił wszystkich. Cudownie jest usiąść z bliskimi w ciepłe popołudnie, rozmawiać, kosztować pyszności, rozkoszować się wspólnymi chwilami przy akompaniamencie śpiewu ptaków.


stol_3Frog Hill Designs Blog


stol_1Made in You


stół_2Elements of style


Palety dość już oklepane, niemniej kiedy nie mamy stołu, fajnie się sprawdzą. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie osobnego stolika z palet dla dzieciaków, kiedy nasz wszystkich gości nie mieści. Zamiast krzeseł, koce, poduchy i biesiadujemy ;).


stol_4Style Me Pretty Living


Skoro już o jedzeniu, pojemniki na sztućce ze słoików, doniczek. Co myślicie ?


sztucce_3Decor Steals


sztucce_1ebay.com


sztucce_2Did someone say partysite


Jako alternatywę dla plastikowych naczyń, także możemy wykorzystać słoiki. Na sosy, jako  salaterki pod desery, a nawet szklanki do napojów. Łatwo je umyć i nie będzie żal, jeśli się potłuką.


sloiki_1My Dirty Aprons – Emily Holden


sloiki_2Family Feedbag


Cooler, czy jak kto woli ogrodowa lodówka na napoje. Wystarczy samo wiadro z lodem, ale pomysły poniżej też wyglądają ciekawie.


cooler_2I should be mopping the floor – instrukcja krok po kroku.


cooler_1Ohmy – creative. Instrukcja krok po kroku.


Czas na odpoczynek po tych wszystkich pysznościach. Już nie siedzisko, a prawdziwe leniuchowanie :).


siedzisko_5Lushome.com


siedzisko_4Better Homes & Gardens


hustawka_6Pallet Furniture DIY


Podczas, kiedy dorośli piją kawę, a niezmordowane maluchy szaleją. Warto zadbać o to, aby się nie nudziły. Wtedy i my mamy czas dla siebie. Poniżej propozycje dla dzieciaków w każdym wieku, a i dorośli znajdą coś dla siebie. Szachy, twister, instrument ze starych brytfanek? To bawimy się :).


gry_4See Jane Blog – instrukcja krok po kroku.


gry_2Dawn Isaac


gry_1Viralnova


gry_6Apartment Therapy


gry_7Fun at Home with Kids – instrukcja.


gry_5Chicken scratch NY – instrukcja


gry_3Just Imagine


Kiedy już nasze pociechy padną ;). Zwykle trwa to dość długo? Huśtawka dla złapania oddechu :). Kto nie lubi się huśtać. No może ja nie, ale pewnie jestem w mniejszości ;).


hustawka_4Mommo Design


hustawka_1Unconsumption


hustawka_2Unconsumption


Ta poniżej, najprostsza, a jaka urocza :). Zupełnie jak z tajemniczego ogrodu.


hustawka_5Intimate Weddings


O czym marzyliśmy jako dzieci ? Własny domek na drzewie lub po prostu domek. Baza, gdzie można obmyślać plan, bawić się w dom … :). Nie każdy takie możliwości ma, ale jeśli tak, to czemu tego nie wykorzystać ? Spełnijcie dziecięce marzenia.


domek_4Very cool ideas


domek_3Pintrest.com – nie znalazłam źródła :(


domek_1The Handmade Home


domek_2livejournal.com


Zanim usiądziemy i powspominamy cudowne chwile z tego popołudnia, spójrzcie na dekoracje, które odmienią zwykły ogród.


dekoracje_4Boolanddesigns


Wierzycie w elfy ? W tym ogrodzie na pewno mieszkają.


dekoracje_31001 Gardens


dekoracje_1Funky junk interiors


Teraz coś praktycznego dla ogrodników. Często zapominamy gdzie i co jest posiane. Tabliczki z kamyków, to świetny pomysł na oznaczenie roślin. Jako mama patrzę również na to, jako formę edukacji. Po pierwsze możemy je zrobić wspólnie, dodatkowo opatrzenie się z napisami przysłuży się zapamiętaniu nazw poszczególnych roślin :). Szczególnie tych bardziej skomplikowanych.


dekoracje_2West Valley Moms Blog


Troszkę przyziemnie. Co by nie mówić w każdym ogrodzie niezbędny jest kosz na odpadki. W prawdzie nie jest to dekoracyjny element, ale czy tak musi być?


kosz_21001pallets


kosz_1Steigerhouten Meubelen Boekelo


Czy to już koniec pomysłów na rodzinny ogród ? Absolutnie nie ! Nie mogę przecież zakończyć koszem na śmieci ;).

Wieczorem siadamy, a nasz ogród rozświetla się blaskiem lampek. Girlanda podwieszona na drzewie wygląda naprawdę imponująco. Krzesła z pieńków, długi, biały obrus, czy mogłoby być bardziej romantycznie ?


oswietlenie_3My ideal home


oswietlenie_2Jessica Sorelle


Jak szaleć to szaleć :). Kino letnie ! Przyjemne zakończenie dnia.


kino_letnie_3Hello Paper Moon


kino_letnie_2Parents fot. David Tsay


kino_letnie_1Kelsilynn


Przyznam, że miło się marzyło podczas pisania. Ogromnie zazdroszczę tym, którzy posiadają choć malutki trawniczek. Mnie pozostaje się cieszyć balkonem, na który serdecznie zapraszam :). Mam nadzieję, że udało Wam się znaleźć coś dla siebie i jeśli jeszcze tak nie jest, to przed latem zdążycie kilka rodzinnych pomysłów wprowadzić na własne tereny zielone :).