sobota, 25 maja, 2024
dekoracjeszyjemywnętrza

Wzorzyste poduchy

Dorastanie mojego syna wpływa niezwykle pozytywnie na decyzje w sprawach dekoracji pokoju. Takie dojrzewanie gustu, który kiedyś był… Chyba nie muszę tego tłumaczyć. Jeśli macie dzieci, to wiecie co jest dla nich najpiękniejsze na świecie, a Was wzdryga na sam widok ;). Oczywiście to wyrastanie z kiczu ogromnie mnie cieszy, bo nie muszę już negocjować koloru ścian, czy narzuty. Z zagłówkami poszło gładko, a i wybór bawełny przeszedł bez oporu. Sam projekt wyglądał tak:Do przygotowania takiego projektu wystarczy dowolny program graficzny. Mnie to ogromnie ułatwia wizualizację całości. Unikniecie też pomyłek w przy zamówieniu odpowiedniej ilości tkaniny.

Godzinami przeglądałam wzory bawełny na SklepAntex, przesuwałam te kwadraciki na ekranie i wcale nie było łatwo zdecydować. Jeśli szukacie jakiegoś wzoru bawełny, to na bank znajdziecie go w tym sklepie, pośród ponad ośmiuset innych. Gorzej jeśli macie problemy z podejmowaniem decyzji ;). Sama miewam z tym problemy ale tym razem wiedziałam, że chcę połączyć wzory nieoczywiste.

Rewolucja zaczęła się od zagłówków na rzepy, o których przeczytacie tutaj. Super sprawa. Służą i koniec z permanentnym malowaniem ścian.Tylko troszkę smutnawo. Nawet jak na nastolatka ;). Wzorzyste poduszki miały to zmienić.Poduszki w pokoju nastolatka

Materiały:

  • bawełna pościelowa
  • guziki
  • maszyna do szycia, żelazko, igła, szpilki, nici, nożyczki, metr i kreda krawiecka

Od projektu, do realizacji zamówienia sytuacja wyglądała tak.Standardowo poduszki dekoracyjne mają 40 x 40 cm. Takie też wymiary mają moje poszewki.

Na jedną  poszewkę wykroiłam kwadrat 41 x 41 cm i dwa prostokąty 41 x 29 cm.Zaprasowałam podwinięcie tak, żeby po zszyciu prostokąty zachodziły na siebie i przeszyłam.Zaznaczyłam miejsca na guziki i obszyłam na maszynie do szycia pod dziurki. Tutaj bardzo obrazowa instrukcja jak obszywać dziurki na maszynie do szycia. Równie dobrze możecie przyszyć rzepy.Całość – spięte szpilkami prostokąty i kwadrat, spięłam prawą stroną do prawej.Zszyłam, przycięłam rogi, doszyłam guziki i zostały jeszcze trzy poszewki do uszycia.Takie poszewki są chyba najprostsze do uszycia i specjalnych poradników nie wymagają. Nawet jeśli zaczynacie przygodę z maszyną do szycia, to na bank dacie radę :).Wzory tkanin:

  1. Kaktusy zielone na białym tle + kaktusy na czarnym tle
  2. Liski czarno żółte na białym tle + bawełna gładka czarna
  3. Trójkąty duże biało szaro czarne + resztka tkaniny w kolorze limonki – tu projekt lekko uległ zmianie ;)
  4. Rowerki czarne na białym tle + bawełna gładka jeans

Z rowerkami sytuacja wygląda tak, że już podlinkować nie mogę, ponieważ wzór się wyprzedał :(. Słowo daję, że nie wszystko kupiłam ja ;). Pisałam z zapytaniem do sklepu i otrzymałam odpowiedź, że producent systematycznie wprowadza nowe wzory, zastępując stare. Dostrzegam w tym pewien plus. Jak już wybierzecie wymarzony wzór tkaniny, to szanse, że sąsiadka też go kupi i będzie miała identyczne poduszki, są znikome ;)


Przesadziłam z wzorami, czy może też widzielibyście u siebie takie połączenie ? Ciekawa jestem Waszego zdania :).

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *