sobota, 20 kwietnia, 2024
DIYfilcszyjemywalentynki

Etui na telefon od serca

Pewnie jest grupa osób, które lubują się w otrzymywaniu pluszaków z serduszkiem na Walentynki, jednak to telefon towarzyszy nam całą dobę. Z myślą o praktycznych prezentach uszyłam etui w ilości prawie hurtowej ;).

Cieplutkie, filcowe i przede wszystkim bardzo proste do wykonania :).

Przygotowałam również dla Was konkurs, szczegóły na koniec wpisu !Potrzebujemy:

  • filc
  • nożyczki
  • kreda krawiecka, nici, szpilki
  • maszyna do szycia

Zawsze zaczynam od przygotowania projektu na papierze. Po co ? Żeby wszystko było idealnie równe, dopasowane, a w szczególności abym mogła zobaczyć efekt, zanim przeniosę na materiał. Dużo prościej jest skorygować projekt na papierze, niż rozczarowanie po zszyciu ;).

Poniższe wymiary dopasowane są do większości typowych smartfonów. Po zszyciu maksymalna szerokość telefonu to 7,5cm.  W moim przypadku Samsung Galaxy S3 wraz z obudową pasuje idealnie.

I tak szablon ma 32x11cm ( w tym po 0,5cm na zszycie z każdej strony ).

Odrysowałam kredą na filcu i wycięłam.Tak samo na bazie papierowego szablonu, wycięłam serce.Przypięłam szpileczkami centralnie i przyszyłam.Krótsze boki prostokąta również przeszyłam.Całość spięłam szpilkami wraz satynową tasiemką i zszyłam na maszynie.Nitki na brzegach zawiązałam w supełki i przycięłam.Pierwsze etui gotowe :).
Dalej już poszło z górki.Etui trafiły do mojego butiku na DaWanda, ale nie wszystkie. Chciałam podzielić się Wami i te dwa ze zdjęcia poniżej możecie wygrać biorąc udział w konkursie „Dla Dwojga”.

Wystarczy oznaczyć przyjaciela, męża, koleżankę… pod postem konkursowym, a w czwartek (9.02.2017) po 22.00 zrobię losowanie z pośród zgłoszeń. Szczegóły i post konkursowy na moim Facebook.

Możecie sprawić walentynkowy prezent sobie i bliskiej osobie :).

Powodzenia !


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *