Jesienne róże

Ostatnio aura sprzyja spacerom, toteż i my wyściubiamy nosy poza cieplutkie mieszkanko. Zanim jednak spędzimy rodzinną sobotę na łonie natury, odbywają się negocjacje “gdzie?… po co ?… a ile tam będziemy ?”. Jedynie Lili bez zbędnego szczekania wykazuje entuzjazm. Nazwałabym to naszym rodzinnym rytuałem “przed wyjściowym”. Efekt tych motywacyjnych dyskusji jest zawsze taki sam:  “ale było super… kiedy znowu?”. W skrajnych przypadkach “musimy wracać do domu ?” ;).

Żeby i dalszym tradycjom stało się zadość podczas jesiennych spacerów, głównie zajmujemy się zbieractwem. Od szyszek, przez kasztany, po rzecz jasna pachnące lasem liście. Z tych ostatnich kiedyś robiłam bukieciki, tym razem wykorzystałam same różyczki do dekoracji jesiennego wianka.Sprawa będzie bardzo prosta, bo kupiłam gotowy wianek ( w zasadzie dwa ) w Pepco i tylko różyczek brakuje.

Potrzebujemy:

 • wianek ( cena w Pepco – mały 20cm 4,99zł, duży 30cm 9,99zł )
 • liście
 • wstążka
 • drucik, nożyczki
 • klej i pistolet na gorąco


Różyczki z liści

Do wykonania różyczek liście nie mogą być suche. Idealne są wprost ze spaceru lub następnego dnia. W ciepłym mieszkaniu szybko wysychają i będą się kruszyć.Podwijamy listek do tyłu i zwijamy w kształt róży.Dokładamy kolejny i analogicznie owijamy.Na zdjęciu poniżej róża z trzech listków.U podstawy różę obwiązujemy drucikiem i jeśli ma być to bukiecik, to na tym koniec.

Swoje przycięłam tuż pod drucikiem.Różyczki i kokardę przykleiłam klejem na gorąco. Jeśli jednak nie macie pistoletu na klej, możecie dowiązać je drucikiem i gotowe :).

Taka dekoracja stołu nie tylko pięknie pachnie lasem ale również jest prosta do wykonania dla dzieciaków i starszaków ;). U mnie skromnie, niemniej Wy szalejcie wykorzystując wszystkie kolory jesieni. Powodzenia !!!
To ja wracam do pracy, bo drugi wianek czeka i szyszki się marnują ;).

 • 17 października 2017 at 09:35
  Permalink

  kurcze :/ mnie nigdy takie ładne nie wychodzą :/ ja coś w tym roku mam opóźnienie z jesiennymi dekoracjami ;) trza by się wziąć do roboty ;)

  Reply
  • 17 października 2017 at 09:46
   Permalink

   Nie widziałam Twoich ale pewnie jesteś nazbyt krytyczna wobec siebie ;). Masz jeszcze chwilę do zimy ;).

   Reply
 • 18 października 2017 at 17:26
  Permalink

  Lubię liściowe róże :)
  To świetna jesienna dekoracja.
  Pozdrawiam.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *