Koleusy w puszkach

Ja nadal w śmieciach robię ;). Kliniczny przypadek, a na swoją obronę mam tylko to, że koleusy kupiłam :). Za ich wyborem stało kilka argumentów, poza oczywistym “akurat były w kwiaciarni” ;). Idąc dalej, raczej ze mną wytrzymają, słoneczna loggia ich nie zabije i są kolorowe. Przy sprzyjających wiatrach dotrwamy wspólnie do jesieni, a wtedy na salony zapraszam :).Puszki w wersji max po sosach pomidorowych, upolowałam w zaprzyjaźnionej pizzerii. Szeroki uśmiech i bez zbędnych pytań, Paweł ( pan od pizzy ) odkładał każdą opróżnioną puszkę. Swoją drogą, po akcji ze spalonymi żarówkami ( tutaj w świecącej wersji ), moi znajomi już nie dziwią się tak bardzo, kiedy ogłaszam zapotrzebowanie na śmieci ;).

Akurat te puszki obiecałam dziewczynom z kreatywnej grupy na Facebook. Tyle, że nie wytrzymałam i wybaczcie dziewczyny, będą kolejne – Paweł nadal odkłada :).


Doniczki z puszek na balkon.

Puszki oczyściłam, a klej usunęłam wacikiem namoczonym w rozpuszczalniku. Zebrałam:

  • białą farbę akrylową
  • pędzel
  • gąbkę kuchenną
  • taśmę malarską


Nawet jeśli zdjęcie na to nie wskazuje, to dokładnie przykleiłam taśmę malarską, na liniach puszek. Przy okazji testowałam nową taśmę Tesa. W odróżnieniu do papierowej trzeba ją ciąć nożyczkami, jednak faktycznie mocno się trzyma.Pierwszą warstwę malowałam pędzlem.Dwie godziny później, kolejną nakładałam gąbeczką namoczoną w farbie. Zdjęcie idealnie pokazuje różnicę między smugami od pędzla, a gładką powierzchnią po dociskaniu farby gąbką.Po przeschnięciu, ściągnęłam taśmę i zostawiłam na kilka godzin, by farba dobrze się utwardziła. I to w zasadzie tyle. Pozostaje posadzić rośliny :).Zanim sceptycy zarzucą mnie pytaniami “czy nie rdzewieją ?”… Większość puszek wewnątrz wyłożone jest folią i nie, nie rdzewieją. Chyba, że zrobimy dziurki w dnie, czyli przerwiemy folię, a i tak trzeba sporo czasu, by korozja była widoczna. Dwa, to nie jest doniczka na kolejne dziesięciolecia, dokładnie jak ceramiczna, z czasem obrasta patyną.

Zrobiło się kolorowo i nawet rojnik zakwita nieśmiało. Oczywiście, to nie moje ostatnie balkonowe słowo, a dobry początek :).