czwartek, 13 czerwca, 2024
metamorfozaoświetleniewnętrza

Lampka jak nowa

Lata temu kupiłam w Ikea dość popularną lampkę nocną – gwiazdkę. Chyba też nadal cieszy się powodzeniem, bo informacyjnie spojrzałam i jest w ofercie do dziś. Cóż, mnie już wystarczająco się opatrzyła za to idealnie pasowała do najnowszego pomysłu dekoracji remontowanego pokoju, wymagała tylko drobnego tuningu.

gwiazdka ikea

Potrzebujesz:

  • lampka gwiazdka – nie koniecznie właśnie taka jak moja
  • lakier akrylowy w sprayu ogólnego stosowania – uniwersalny ( srebrny i złoty )
  • papier/folia/gazety do zabezpieczenia
  • rękawiczki ochronne
  • maseczka przeciwpyłowa

 

Pewnie fachowcy napisaliby jeszcze o środku do odtłuszczania, ale ja dokładnie umyłam ciepłą wodą z płynem i osuszyłam ręcznikiem ( oczywiście samą osłonkę niebieską ).

Na balkonie rozłożyłam papier, tak aby spray nie poplamił płytek, bo zasięg ma spory ;) Stąd też przydadzą się rękawiczki ochronne i maseczka przeciwpyłowa.

lampa4

Zaczęłam od wewnętrznej strony gwiazdki srebrnym kolorem,  ponieważ w odwrotnej kolejności spray mógłby zabrudzić zewnętrzną stronę gwiazdki  przez dziurki.

Ważne: Nie zbliżaj sprayu zbyt blisko malowanej powierzchni i nie pokrywaj idealnie za jednym razem, bo nadmiar farby spływa i brzydko wygląda. Lepiej pokrywać kilkakrotnie cienkimi warstwami.

Dlaczego srebrny ? Bo żarówka, która będzie oświetlała wnętrze da więcej światła odbijając się od srebrnego niż od granatu. Dwa, to niebieski mógłby dawać poświatę na ścianie. Oczywiście złoty też mógłby być.

W miarę szybko pierwsza warstwa wyschła i pokryłam srebrnym jeszcze raz, zwracając uwagę na niedociągnięcia z pierwszego razu. Po wyschnięciu skupiłam się na wyczekiwanej złotej stronie. Tak samo jak w przypadku srebrnego koloru pokryłam dwukrotnie, w odstępach czasu.

lampa6

Lampka gotowa. Po wyschnięciu pozostaje ją tylko zamontować i powiesić na ścianie lub suficie, jak kto woli.

lampa1

 

lampa223

 

20160124_161440

 

3 komentarze do “Lampka jak nowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *