poniedziałek, 15 lipca, 2024
balkonDIYdrugie życie rzeczy

Plastikowe doniczki

Balkon powoli zaczyna nabierać wyrazu. Z całą starannością próbuję dać podstawę pod rośliny, które są głównym elementem dekoracji, jednocześnie niezastąpionym. Możemy stworzyć piękne dodatki, ale bez kwiatów, to będą wyłącznie dodatki ;). I tak kolejną podstawą będą doniczki w nowej odsłonie. Jedna ze starego wiaderka, druga cóż doniczka z doniczki ;). Obie plastikowe, spłowiałe i dotknięte zębem czasu.

Potrzebujesz:

  • plastikowe doniczki
  • biała farba akrylowa
  • barwnik
  • gąbeczka kuchenna

Zaczęłam od wiaderka.

Podczas gdy skrzynia sobie schnie i do niej wrócę niedługo, szukałam donicy pod trawę. Wiaderko wiekowe, raczej zbędne, umyte nada się na donicę :).


plastikowe_doniczki_14


Jeszcze doniczki po storczykach. Kształtem podobne do wiaderka.


plastikowe_doniczki_7


Tak wiadro, jak i doniczki malujemy białą farbą. Jedną z nich już wykorzystałam pod zioła, druga będzie stanowić komplet z wiaderkiem. Osobiście używam farby akrylowe do malowania wnętrz i na zewnątrz. Ich plusem jest czas schnięcia, ale też całkiem przyjazny zapach, łatwo umyć pędzle… same plusy ;).


plastikowe_doniczki_6


Do niewielkiej ilości białej farby dodajemy czarny barwnik i tylko ciut mieszamy. Chodzi o to, żeby różnice w odcieniach pozostały.


plastikowe_doniczki_10


Namoczoną gąbką kuchenna w niedomieszanej farbie, malujemy donice, tworząc smugi. Niezbyt dokładnie. Mówiąc wprost brudzimy je ;).


plastikowe_doniczki_12


plastikowe_doniczki_11


plastikowe_doniczki_4


W ciepły dzień, na balkonie farba akrylowa szybko schnie. W prawdzie nie uzyskuje ostatecznej trwałości, ale możemy nakładać kolejne smugi.


plastikowe_doniczki_8


Ostatni element, to dziurki w dnie naszych doniczek. W plastikowych najlepiej jest je zrobić rozgrzanym na gazie/ogniu gwoździem.


plastikowe_doniczki_1


Trawa w wiaderku ładnie się prezentuje i komponuje z resztą. Już tak niewiele zostało do końca. Wracam więc do prac :).

Przy okazji i w odpowiedzi na wcześniejsze pytania na facebook, to jest Festuca glauca „Intense Blue” oraz uroczy bratek :). W końcu mogę wyrzucić etykietę z trawy, którą skrzętnie pilnowałam od kilku tygodni :).


plastikowe_doniczki_3


plastikowe_doniczki_2


plastikowe_doniczki_15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *