niedziela, 19 maja, 2024
Boże NarodzenieDIYinspiracje

5 pomysłów na kalendarz adwentowy

Już za chwilę zaczynamy odliczanie dni do świąt. Ostatni moment, żeby przygotować kalendarz adwentowy. Nie ważne, czy będzie w formie wieńca ze świecami, czy kolorowym domkiem z okienkami. Liczy się to, że zamiast kupować byle co, zrobicie go sami. Co ja mówię – nie, sami nie!!! Zróbcie swój kalendarz wspólnie z dzieciakami, mężem, kochankiem, teściową… :). Zachęcam gorącą.

Wyjątkowo nie będę dziś chwalić się własnymi pomysłami na kalendarz adwentowy DIY. Będę za to zachwycać się kalendarzami Blogerek DIY, których kalendarze ujęły mnie PROSTOTĄ. Pod każdym chciałabym się podpisać i mam nadzieję, że Was także zainspirują.


5 prostych kalendarzy adwentowych DIY

1. Kalendarz adwentowy z kubków i torebek, to pomysł Hani HAART.pl –  tutaj link do instrukcji.

Wykonany z tego, co albo już macie w domu, albo jest ogólnodostępne. W treści znajdziecie również gotowe etykiety do wydrukowania. Tylko brać się do pracy :).
2. Torebki ze słodyczami / zadaniami Edyty DekorujChwile.pl –  tutaj link do instrukcji.

Dobra, powiem szczerze – widziałam tyle wieszaków, sznureczków, gałązek, choinek… ale w koszyku? Jak widać w prostocie siła. Edyta również podpowiada jakie zadania możecie włożyć do swoich kopert.
3. 24 świece Heleny HelenaLyth.se –  tutaj link do instrukcji.

Jak sama Autorka pisze, jest to pomysł na ostatnią chwilę. Dla tych, którzy w zimowe wieczory lubią patrzeć na palące się płomyki świec, ten pomysł jest idealny. Helena także prezentuje nalepkę z kalendarzem na świecę w szkle. Pali się długo, a dni mijają…
4. Świecznik adwentowy Agnieszki 321StartDIY.pl –  tutaj link do instrukcji.

To takie proste i piękne. Współczesna interpretacja wieńca adwentowego. Niewiele trzeba, żeby taka dekoracja ozdabiała Wasze wnętrze. Nie wymaga również jakiegoś szczególnego nakładu pracy i materiałów ;).
5. Koperty z zadaniami NoszeRazyKilka.pl – tutaj link do instrukcji.

Nie taki ostatni pomysł, bo kolejność absolutnie przypadkowa. Koperty z cyframi, które możecie wydrukować według szablonu przygotowanego przez Autorkę. Podpowiada także zadania na ten przedświąteczny czas. Poza kopertami zachwycił mnie kalendarz z zadaniami matematycznymi, który znajdziecie w treści wpisu.
Tyle, a może powinnam powiedzieć „aż tyle”. Z przyjemnością podziwiałam pomysły dziewczyn. Z taką samą przyjemnością czytałam ich teksty przepełnione nie tylko instrukcjami, ale także inspirującymi, niebanalnymi pomysłami na upiększenie tego szczególnego okresu odliczania.

Mam nadzieję, że i Was zachwyciły.

Kasia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *