poniedziałek, 15 lipca, 2024
Boże NarodzeniedekoracjeDIY

Bombki z bibuły

Sto lat nie miałam do czynienia z bibułą, a to tak wdzięczny materiał do robienia ozdób choinkowych.  Zwykle bibuła kojarzy się z pracami plastycznymi przedszkolaków. Dużo w tym skojarzeniu racji, bo zrobić takie pompony, bombki z bibuły, to każde dziecko potrafi :). A jeśli nawet nie każde, to postaram się dzisiaj to zmienić.

Na końcu instrukcji znajdziecie film, który na pewno ułatwi Wam pracę.Bombki z bibuły DIY

MATERIAŁY:

  • bibuła karbowana
  • nożyczki
  • cyrkiel lub szklanka do odrysowania koła
  • karton
  • zszywacz biurowy
  • ołówek
  • nitka do zawieszenia bombek

1. Z kartonu odrysowujemy koło przy pomocy cyrkla ( moje ma średnicę 6cm ), a po środku robimy dziurkę.

2. Na szerokość koła odcinamy kawałek zwiniętej bibuły.3. Rozwijamy wycięty pasek i składamy na pół. Kolejno jeszcze raz na pół… I tak do momentu, aż złożone warstwy będą nieco większe od koła.4. Od szablonu zaznaczamy środek.

5. W tym miejscu, wszystkie warstwy spinamy zszywaczem.

6. W miejsce skrzyżowania się zszywek przykładamy szablon i wycinamy.7. Teraz po kolei podnosimy każdą warstwę bibuły, lekko ją skręcając / ściskając.8. Na przemian, aż do ostatnich warstw bibuły.

9. Na koniec rozwijamy każdą z warstw.

10. Dodajemy nitkę i można wieszać :).Proste, prawda? A jeśli nie, to ten krótki film z frontu prac, jeszcze bardziej rozjaśni.


Na razie powiesiłam tylko białe. Wiecie, że uwielbiam minimalizm i prostotę. Co absolutnie nie znaczy, że nie kocham kolorów. W kolejnym wpisie będzie tak kolorowo, z bombkami z bibuły, jak tylko potrafię :).

Kasia

Jeden komentarz do “Bombki z bibuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *