sobota, 24 lutego, 2024
Boże NarodzenieDIYz dzieckiem

Bileciki z życzeniami

Tradycyjne kartki świąteczne z życzeniami zostały wyparte przez szablony sms z wierszykami. Kiedy lata temu na moją nokię 3310 zaczęły przychodzić urocze rymowanki sama uległam. Po co wymyślać coś, co już wymyślone, a opcja „wyślij do wielu” załatwia sprawę za jednym wciśnięciem OK ;).

Z czasem, a może po prostu z wiekiem nabrałam niechęci do nijakich życzeń. Zatęskniłam za napisaniem bliskim jacy są dla mnie ważni. Każdy z nich w szczególny sposób wypełnia codzienność. Pewnie, że powinniśmy sobie powtarzać każdego dnia „jesteś dla mnie ważny”, „kocham Cię”, „dobrze, że jesteś”, ale … Tu nie wiem co napisać, każdy z nas ma pewnie swoje „ale”.

Dziś wspominam jak babcia w swoim notesiku skrzętnie zapisywała adresy do ważnych dla niej ludzi, a wysyłanie kartek z życzeniami było nierozerwalną częścią świątecznych tradycji. Piękną czcionką zdobiła słowa do każdego, kto na listę trafił, a ta co rok była bogatsza o nowy adres. Był na niej również Jan Paweł II. To nieco mnie zaskakiwało, bo babci w kościele nigdy nie widziałam. Może po prostu pisała do ważnego dla niej człowieka.

Dopóki jednak ochrona danych osobowych sprawia, że aż strach prowadzić notesik ;) swoje życzenia przekazuję w formie bilecików przypinanych do prezentów choinkowych dla najbliższych. Każdy inny i z myślą o konkretnej osobie.W tym roku do ich wykonania wykorzystałam:

  • kolorowe kartki
  • resztki tapet
  • klej
  • brokat / klej z brokatem
  • taśma klejąca dwustronna
  • dekoracyjna taśma klejąca
  • resztki filcu, filcowe gwiazdki
  • nożyczki, dziurkacz
  • dziurkacz ozdobny
  • pisaki

Z kolorowych karteczek wycięłam bileciki.Resztki tapet najpierw podkleiłam taśmą dwustronnie klejącą, a potem wycinałam dowolne kształty gotowe do naklejania.Pierwsza dla słodkiej dziewczynki z dodatkiem filcowej gwiazdki :).Tapetowe choineczki plus klej z brokatem dla chłopaków z poczuciem humoru ;).


Niebieski bilecik ozdobiłam gotową filcową gwiazdką i jeszcze ciut kleju z brokatem. Gdyby nie zdjęcia pewnie nie zauważyłabym, że zjadłam ogonek w Świ”ą” i „t” również gdzieś sobie poszło ;).  Już dopisane :).Na kolejny niebieski przykleiłam gwiazdki wycięte dziurkaczem ozdobnym. Pełna powaga ;).Tutaj taśma klejąca ozdobna i filcowa kokardka.

Zupełnie jak dziecko bawiłam się malując klejem z brokatem po bilecikach :). Ta zabawa zmieni się w chwile wzruszenia, kiedy przyjdzie czas na wypełnienie ich treścią.

I dochodzimy do sedna bilecików. Co zawierają wewnątrz oprócz oczywistego „dla” kogo ów prezent ? Chciałam Wam to napisać ale zepsułabym wszystko. To Wy sami wiecie co powinniście napisać, żeby zostało w pamięci obdarowanego na cały kolejny rok !

Pozwolę sobie za to od siebie napisać „bilecik” dla Ciebie.

Tak, właśnie Tobie chcę życzyć

Cudownych, ciepłych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia ! Aby ten czas był dla Ciebie przyjemnością. Byś potrafił docenić każdy szczególny moment spędzony z bliskimi nie myśląc o tym, co będzie za rok … I najważniejsze, żebyś zapomniał o wstydzie łamiąc się opłatkiem, a życzenia były wypełnione szczerością, uczuciami, Tobą !

Dziękuję, że jesteś. Kasia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *