niedziela, 19 maja, 2024
balkonDIYdrugie życie rzeczy

Doniczka z warkocza

Wiosna, ach to ty… Najwyższa pora pomyśleć o roślinach doniczkowych, balkonach, ogrodach. Z zielonym świat staje się piękniejszy, a jeszcze jak do tego założymy różowe okulary…Różowa doniczka też pomaga ;). Na ten kolor postawiłam w zeszłym sezonie na balkonie. Zostało mi jeszcze troszkę bawełny T-shirt po metamorfozie stolika. Miałam też kilka pojemników po borówkach z Biedry, które idealnie nadają się na doniczki.

Łącząc te „kropki” powstała pierwsza z wielu doniczek DIY. Nie wymaga żadnych specjalnych zdolności i mozolnego dziergania, a oko cieszy :).Pleciona doniczka DIY

MATERIAŁY:Niektóre pojemniki mają rancik wzmacniający, jak u mnie. Przycięłam go nożykiem do tapet.

Bawełna T-shirt, to nic innego jak pocięte w paski koszulki lub odpady produkcyjne w całych szpulach. Z takiej bawełny zaplotłam warkocz. Początek warkocza wygodnie jest spiąć szpilkami lub zszyć.

Taśmą dwustronnie klejącą okleiłam pojemnik i przyklejałam warkocz. Jest przeznaczona do wykładzin i bardzo mocno trzyma.Jeśli Wasz warkocz jest z małych kawałków, wystarczy je pozszywać w całość, a podczas plecenia ukryć łączenia.Owinęłam warkoczem pojemnik ciut ponad oryginalny rant. Początek i zakończenie zszyłam. Na koniec całość solidnie pokryłam lakierem bezbarwnym i zostawiłam do wyschnięcia. Lakier utrwalił i usztywnił bawełnę, a przy tym doniczka jest bardziej odporna na zabrudzenia.
Pozostaje posadzić nasze roślinki w upcyklingowej doniczce :).
Proste, prawda?

Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodobał. Że sami zrobicie swoje doniczki w tym sezonie oraz że macie ochotę na więcej.

Kasia

8 komentarzy do “Doniczka z warkocza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *