sobota, 20 kwietnia, 2024
DIYWielkanocz dzieckiem

Papierowe jaja

Patrzcie jakie jaja. Wcale nie trzeba wychodzić z domu, żeby zrobić oryginalną dekorację Wielkanocną. Dzieciaki wchodzą Wam już na głowę z nudów? Dajcie im gazety, katalogi, papier kolorowy, nożyczki i niech wycinają jaja. Sama wkręciłam się w wybieranie idealnych stron z katalogów, motywów, deseni, by kolejno sklejać je według wzorów i kolorów.


pisanki diy


Jaja z papieru

MATERIAŁY:

  • katalogi, gazety, papier kolorowy, resztki tapet
  • klej do papieru
  • nożyczki – najwygodniej wycinać jaja nożyczkami do paznokci
  • nitka lub sznurek

Na pewno wszystkie te materiały macie pod ręką.


Na grubszym papierze narysujcie wzór jaja, od którego będziecie wycinać kolejne.


pisanki diy


Im więcej jaj wytniecie, tym więcej zabawy w ich sklejanie, jednocześnie efekt końcowy ciekawszy. U mnie poszły pod nożyczki katalogi z dywanami, wzorniki farb i jedna gazeta wnętrzarska.Każde jajo zegnijcie na pół i sklejcie połówki. Kolejno następne jajo, następne i jeszcze jedno… :). Moje sklejone są z 8 wyciętych jaj. Używałam trójkątnego kleju w sztyfcie tesa®, bo nie wymaga brudzenia palców, dobrze trzyma i jest precyzyjny.Przed ostatnim jajem wklejcie sznureczek lub nitkę i zaklejcie ostatnim jajem.Pozostaje wyrównać nożyczkami ewentualne nierówności i gotowe :).


pisanki DIYpisanki diy


jajka z papieru


Te jaja są nie tylko efektowne i proste do wykonania. Wykorzystujecie materiały, które macie pod ręką, bez konieczności wychodzenia z domu. Mniej papieru do wyrzucenia. Kasa na dekoracje Wielkanocne w portfelu zostaje. Dzieciaki zajęte…

A że pobudzają wyobraźnię i sklejanie jaj, to fajna zabawa – mam nadzieję, że przekonacie się jeszcze dziś :).

Kasia

Jeden komentarz do “Papierowe jaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *