czwartek, 13 czerwca, 2024
dekoracjeDIYdrugie życie rzeczy

Dynie z butelek

Z pewną dozą nieśmiałości dzielę się pomysłem na dynie z butelek PET. Dlatego od razu sugeruję tytułem – jedynie słuszną wersję ;). Tak na wszelki wszelki wypadek, gdyby ktoś poddawał w wątpliwość ich dyniowatość :). Zdecydowanie następnym razem zrobię bardziej płaskie. Co do efektu postarzenia przy użyciu Saltwash, tradycyjnie ratuje sytuację :).


dynie diy


W zasadzie byłam do nich przekonana i zadowolona z efektu. Do momentu, kiedy to wpadłam na najgłupszy z możliwych pomysłów i spytałam swoje serdeczne koleżanki:

Czy wyglądają jak dynie?

Nie polecam pytać przyjaciół, na których szczerość można liczyć ;). Pierwsza odpowiedziała, że to bardziej przypomina butelki – bystra bestia. Druga poszła nieco dalej i stwierdziła, że wyglądają jak papryki rodziny Addamsów. Doceniam szczerość, niemniej prędko ich nie spytam czy jestem ładna ;).

Jedynie dziecko me rodzone zauważyło „O, robisz dynie…” :).


Dynie z butelek DIY

MATERIAŁY:

dynie diy


Z butelek odcięłam „dupki”.  Nacięłam rant, żeby połączyły się w całość bez zagięć. Podgrzanym na palniku gwoździem, zrobiłam dziurkę pod patyki. Ta część butelki jest najtwardsza i niełatwo ją przebić, jednak możecie próbować nożyczkami.Skleiłam obie połówki w całość taśmą klejącą.W kubeczku rozmieszałam około 50 ml farby kredowej w kolorze grafitowym z łyżeczką saltwash. Taka ilość w zupełności wystarczy na trzy dynie.Rozmieszaną, niezbyt gęstą masę nakładałam na dynie pędzlem. Produkt saltwash wymieszany z dowolną farbą zwiększa przyczepność farby, a po wyschnięciu nadaje ciekawą strukturę. Jak nakładać ten produkt oraz jakie można uzyskać efekty, przeczytacie tutaj.

Po około dwóch godzinach, kiedy całość się utwardziła, dynie pomalowałam farbami kredowymi ( bez dodatku saltwash ) w kolorach: białym, czarnym i cytrynowym. Po przeschnięciu, na cytrynową dynię nałożyłam jeszcze jedną warstwę farby metalicznej w kolorze złotym.Kiedy dynie sobie schły zajęłam się kartonową pokrywką od pudełka. Tak samo jak w przypadku dyń. Grafitowa farba kredowa + saltwash, a po wyschnięciu biała farba.Na koniec wszystko przetarłam drobnoziarnistym papierem ściernym.dynie diy


farby kredowe dyniadynie diy


Uparcie będę twierdzić, że to jednak dynie. W prawdzie inna odmiana niż dynia olbrzymia i na pewno mniej banalna niż te pomarańczowe ;). Ostatecznie jeśli nie dostrzegacie w nich dyń, możemy uznać, że są to jesienne jabłka ;).

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *