poniedziałek, 15 lipca, 2024
DIYpomysł naz dzieckiem

Torby z grafiką

Co powiecie na własnoręcznie ozdobioną torbę z dowolnym motywem? Żaden problem. Dzisiaj chciałam pokazać, że nie trzeba mieć wielkiego talentu. Wystarczy odrobina sprytu i markery do tkanin. Co najważniejsze, po utrwaleniu takie torby, koszulki, worki…można prać nawet w 60 stopniach.
Grafika na tkaninie DIY

MATERIAŁY:

  • torba bawełniana / płócienna
  • wydruk dowolnej grafiki
  • markery do tkanin
  • żelazko

Zaczynamy od wydrukowania dowolnej grafiki/motywu. Na pierwszą torbę wybrałam koty ze strony pixabay.com. Na końcu wpisu dodałam zdjęcia innych grafik z tej strony, które są na tyle proste, że bez większych zdolności przeniesiecie je na tkaninę.Sugeruję wydrukować po dwa arkusze jednego motywu. Jeśli tkanina nie jest wystarczająco przeźroczysta, możecie się wspomagać drugim wydrukiem.

Włóż wydruk pod tkaninę.Odrysuj markerem do tkanin.
Aby utrwalić rysunek wyprasuj swoje dzieło. WAŻNE – żelazkiem bez pary. Po wyprasowaniu poczujesz, że marker się utwardził.Na drugą stronę torby przygotowałam mniejsze kotki. Analogicznie przeniosłam je na torbę, wyprasowałam i gotowe :).


Wskazówki:

  • najlepiej aby tkanina nie była zbyt gruba
  • podłóż pod rękę kartkę papieru, żeby nie rozmazać wzoru podczas rysowania
  • nie szkicuj rysunku ołówkiem, ponieważ będzie przebijał spod jasnych odcieni markerów
  • prasuj z włożonym do środka wydrukiem
  • jeśli kolorujesz rysunek i tuszu jest sporo, prasuj do momentu aż tusz przestanie parować – będzie twardy

Markery do tkanin

Jakiś czas temu dostałam do przetestowania nowości firmy edding. Markerami olejowymi ozdobiłam kafelki – tutaj. Markery do tkanin także mile mnie zaskoczyły. Oczywiście, że sprawdziłam czy wzór się spierze. Nawet nieutwardzony ciężko było sprać. Po wyprasowaniu szorowałam i nie ma opcji :).

Dużym plusem markerów do tkanin jest również łatwość rysowania, w przeciwieństwie od farb do tkanin. Mają różne grubości końcówek i są w wielu kolorach. Możecie nimi ozdobić koszulki bawełniane, opisać ubranka zapominalskich przedszkolaków, czy pokolorować nudne poduszki.Gdzie je kupić markery do tkanin? Widziałam w wielu sklepach internetowych. Na warsztaty kupowałam w FoxMarket.


Specjalnie dla Was mam kod rabatowy „eddingDIY” – 15% na wszystkie produkty edding w sklepie www.foxmarket.pl


Gdzie kupić torby? To było kolejne odkrycie. Przeszłam całą galerię handlową i wszędzie były wyłącznie torby z nadrukiem / logo. W sklepie Tedi znajdziecie torby ( dokładnie te które ozdabiałam ), po 4 zł/szt. Pierwszy raz trafiłam do tego sklepu. Porównałabym go do dużego Pepco. Strona internetowa raczej nie zachęca ale miłośnicy DIY oraz wszelkiego rodzaju duperelek, będą w niebie :).
Grafika do wydrukowania

Poniżej grafiki ze strony pixabay.com. Wszystkie znajdziecie na tej stroni i pobierzecie legalnie.Czy to takie proste? Pewnie. Prowadziłam warsztaty podczas których ozdabialiśmy torby. Istotna część uczestników deklarowała „nie potrafię rysować”. No to patrzcie jak „nie potrafią” ;).


Mam nadzieję, że czujecie się zachęceni do rysowania, opisywania, ozdabiania, nie tylko toreb. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące markerów, to piszcie. Chętnie podzielę się doświadczeniami.

Miłej zabawy :).

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *