niedziela, 19 maja, 2024
DIYdrugie życie rzeczyz dzieckiem

Podkładki z kotami

Kiedy zostaną po remoncie kafelki, można je wykorzystać jako podkładki pod kubki lub garnki w kuchni. Zupełnie gładkie już ciekawie prezentują się na stole. Możecie też je ozdobić sentencjami, rysunkami… Co Wam tylko przyjdzie do głowy.

Tylko czym pomalować kafelki ?

Markery olejowe sprawdzą się idealnie. Można nimi pisać między innymi po szkle, metalu i plastiku. Na pewno dużo wygodniej się nimi posługiwać, niż np. farbami do szkła.Jest to moje najnowsze odkrycie, a wszystko za sprawą firmy Edding, która przysłała mi kilka nowości na naszym rynku do przetestowania. W tym właśnie markery olejowe. Co mile mnie zaskoczyło, są w wielu kolorach. Matowe, połyskujące i z różną grubością końcówek. Idealne do ozdobienia kafelków :).


Podkładki z kafelków DIY

MATERIAŁY:

  • szkliwione kafelki – u mnie 10x10cm
  • markery olejowe – edding 751
  • filcowe podkładki samoprzylepne
  • ołówek
  • przyda się również rozpuszczalnik i szmatka, lub wacik


Zaczęłam od odtłuszczenia kafelków wacikiem nasączonym w rozpuszczalniku. Przy pomocy rozpuszczalnika możecie również zmazać rysunek, kiedy coś nie wyjdzie. Niemniej im bardziej zaschnięty, tym trudniej zetrzeć, a bardzo szybko zasycha.

Przed użyciem markerów, trzeba nimi solidnie potrząsnąć i wcisnąć końcówkę rysującą, żeby nasiąknęła tuszem.

Jeśli nie macie pewnej ręki, możecie miękkim ołówkiem naszkicować wzór i rysować markerem po linii.Ranty kafelków pomalowałam czarnym markerem olejowym. Kafelki podkleiłam filcowymi podkładkami, żeby nie rysowały stołu…i voila.

Czarne koty na szczęście :).
Super sprawa z tymi markerami olejowymi :). Dać człowiekowi kilka pisaków i od razu widzi cały świat do pomalowania ;). Możecie nimi opisywać słoiki z przyprawami, butelki, puszki, doniczki z ziołami… Słowem wszystko :). Na stronie Edding znajdziecie też masę pomysłów na zastosowanie markerów.

Mam nadzieję, że ten prosty pomysł na ozdobienie kafli, zainspiruje Was do zrobienia własnych podkładek. A może do spersonalizowania płytek, słoików… na prezent ? Tak między nami, to mam jeszcze inne kolory, a także markery do przeznaczone do ozdabiania tkanin, wiec szykujcie się na więcej DIY :).

Ściskam. Kasia

Jeden komentarz do “Podkładki z kotami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *