sobota, 25 maja, 2024
DIYkarnawałz dzieckiem

Maska w brokacie

„Maska ? przykrycie twarzy lub jej części, z otworami na oczy, początkowo używane w celach magicznych lub obrzędowych… Zazwyczaj noszone na twarzy, chociaż mogą także być umieszczone gdziekolwiek indziej na ciele.” źródło: Wikipedia

… Człowiek uczy się przez całe życie i ja, nieświadoma innych możliwości przygotowałam maskę w opcji na twarz, z otworami na oczy i w celach karnawałowo-wypadowych :).Maska karnawałowa DIY

Potrzebujemy:

  • kartonik / bristol
  • wzorzysta tapeta
  • klej uniwersalny
  • wstążki
  • klej z brokatem Tesa
  • nożyczki, ołówek, zszywacz


Szablon maski wydrukowałam z internetu.

Odrysowałam na bristolu kształt, wycięłam i przykleiłam do tapety. Tapetę możecie zastąpić wzorzystym papierem pakunkowym.
Po wyschnięciu wycięłam i teraz najfajniejsza cześć – dekorowanie :).

Z czym kojarzy Wam się „klej z brokatem” ? Mam nadzieję, że nie jestem jedyna i dla mnie „klej” służy do klejenia. Nawet Wikipedia to potwierdzi ;). Moim zdaniem to bardziej pisaki klejowe z brokatem, którymi możecie ozdabiać kartki świąteczne, laurki i maski.

Pisakami / klejem z brokatem rysowałam wzory na masce. Fajnie się nakładają i nawet jeżeli kreska nie wyjdzie idealnie, to można ją do woli poprawiać.

Przed przypięciem wstążki, klej z brokatem musi dobrze wyschnąć.

Moja maska suszyła się na kaloryferze około dwie godziny. Kolejno zszywaczem dopięłam kokardki i karnawałowe „przykrycie twarzy, z otworami na oczy ” gotowe :).
Szalonego karnawału Wam życzę :).


3 komentarze do “Maska w brokacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *