niedziela, 23 czerwca, 2024
drugie życie rzeczymetamorfozawnętrza

Półeczka z szuflady

Po przejściach z taboretem, z którego w mękach powstał stolik do chińczyka mocno się zastanawiam zanim porwę się na reanimację niechcianego grata. Jednak przy drewnianej szufladzie nie miałam żadnych wątpliwości. Stara, solidna szuflada i kurcze muszę to powiedzieć… Z duszą. Choć pewnie tylko ja to w niej widziałam ;).Kto by pomyślał, że przed metamorfozą ( po kąpieli ), wyglądała tak. Domownicy tylko przerzucali oczami i musiałam im pokazać co ja w tej szufladzie widzę ;).Półka ze starej szuflady

Pomysłów na śmiecia z wystawki miałam sporo, a stanęło na cukierkowej półeczce.

Do metamorfozy potrzebowałam:

  • sosnowa deska ( 9cm x 1,5cm – za metr deski zapłaciłam 10zł w OBI )
  • biała farba akrylowa i barwniki
  • lakier bezbarwny
  • tapeta + klej
  • szpachla do drewna
  • taśma malarska
  • zawieszki meblowe ( około 5zł/ 2szt. )
  • papier ścierny, piła do drewna, wiertarka, wkręty, pędzel, wałek
  • linijka/miarka, ołówek


Deskę / półki przycięłam na szerokość szuflady.

 Po przetarciu papierem ściernym, wszystkie elementy pomalowałam na biało.Tapetę przycięłam na wymiar pleców i przykleiłam.


 


Po wyschnięciu, pomalowałam ją trzema warstwami lakieru bezbarwnego. Tu wspomnienie akrylowej farby Vidaron, która niestety ma żółtawy odcień, czego może nie widać na naturalnym drewnie ale w tym wypadku nie jestem do końca zadowolona.

Wyschnięte plecy zabezpieczyłam taśmą malarską i jeszcze raz pomalowałam wnętrze na biało.Wyznaczyłam miejsce pod wkręty do półek ( w miarę równo, żeby filiżanki nie spadały ;) ) i nawierciłam otwory. Najpierw mniejszym wiertłem, a potem większym ( rozmiaru główki śruby ).Schowane w desce wkręty, zamaskowałam szpachlą do drewna.
Po wyschnięciu szlifowanko i można malować na ostateczny kolor :).Zostały do zamontowania niespecjalnie piękne zawieszki. Przykręciłam je nieco inaczej. Wystające ponad półeczkę moim zdaniem zepsułyby cały efekt słodyczy ;).Na koniec całość pomalowałam bezbarwnym lakierem.

Masa pracy ? Więcej pisania niż realnej roboty ;). No może czas oczekiwania na schnięcie farby bywał frustrujący.

Teraz tylko żałuję, że szuflada była jedna. Aż by się chciało z niej zrobić szafkę na klucze, tablicę na notatki… Może Wy macie u siebie jakąś szufladę i przerobicie ją na swój sposób :).

Poza tematem odnawiania, podpowiedzcie. Jak się nazywa taki mebel na filiżanki i bibeloty ? Szukałam, szukałam i nie znalazłam, a przecież to chyba nie półka. Ktoś wie ?


7 komentarzy do “Półeczka z szuflady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *