poniedziałek, 15 lipca, 2024
DIYdrugie życie rzeczyz dzieckiem

Papierowe zakładki

Zakładką do książki może być wszystko, a żeby się o tym przekonać, wystarczy rano wsiąść do komunikacji miejskiej i mamy całą paletę pomysłów na zakładki – bilety, ulotki, kokardki, patyczki… Zdecydowanie króluje wtórne zastosowanie przedmiotów. U mnie dzisiaj podobnie. Wykorzystałam katalog producenta farb, który pewnie trafiłby na makulaturę.Jeśli więc macie ochotę na własnoręcznie wykonaną zakładkę, kreatywne popołudnie z dzieckiem, to zapraszam :).

Zakładki z papieru DIY

Potrzebujemy:

  • katalog z kartą kolorów
  • taśma washi Tesa
  • tasiemki
  • klej do papieru
  • nożyczki, dziurkacz, ołówek, linijka

Katalogi producentów farb możecie znaleźć w każdym markecie budowlanym z free. Sama zbieram najnowsze przy każdej wizycie, ponieważ masa tam inspiracji i co dzisiaj nas interesuje „karta kolorów”.  Tym razem katalog Dulux trafił pod nożyczki.Wycięłam z katalogu podwójną szerokość zakładek tak, żeby po obu strona była widoczna paleta kolorów.Całość skleiłam klejem w taśmie. Możecie użyć dowolnego kleju do papieru lub taśmy dwustronnej, niemniej ten w taśmie ostatnio zdobywa moje serce, bo nie brudzi i łatwo się nakłada. Dla dzieciaków idealny.Nierówności przycięłam nożyczkami i można oklejać taśmą washi.Testowałam kilka wzorów taśm i ta w kropeczki sprawdza się najlepiej. Jest półprzeźroczysta, przez co paleta jest widoczna, jednocześnie maskuje opisy farb. Z taśmami washi też fajnie się pracuje, bo można przyklejać i odklejać kiedy coś nie wyjdzie.

Zaczęłam od oklejenia obustronnie boku zakładki. Kolejno przyklejałam pasek do paska tak, żeby zachować wzór.Dziurkaczem zrobiłam dziurki, dowiązałam tasiemki i gotowe :).
A tak prezentują się po lewej stronie, gdzie nadmiar taśmy zachodzi na drugą.Paleta kolorów jest widoczna, a opisy już nie :). Uwielbiam groszki, a teraz coś dla Was.

Konkurs !!! W poniedziałek 30.10.2017 o godz. 10.00 na Facebook udostępniam informację i zasady konkursu, pod którą będziecie mogli dodawać zdjęcia własnoręcznie wykonanych zakładek. Technika dowolna.

Do wygrania taśmy washi ( w groszki ) i kleje w rolce Tesa. A ode mnie zakładki, które widzicie na zdjęciach.

Macie cały weekend na kreatywna pracę :). Powodzenia !!!3 komentarze do “Papierowe zakładki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *