Pokój nastolatka – Fototapeta

To była moja pierwsza przyklejona fototapeta w życiu, za to tapet miałam już sporo za sobą. Kiedy “normalne” dzieciaki z podstawówki biegały po placu zabaw, my z Agą tapetowałyśmy pokój. Oczywiście materiały kupione za kieszonkowe… To chyba najlepiej obrazuje, jak wcześnie zaatakowała mnie choroba DIY ;). Z takim bagażem tapetowego doświadczenia nie powinna być mi straszna fototapeta, a jednak wydawała się być wyższym lewelem.

Czego nie robi się dla dziecka :). Nastolatka w zasadzie, w dodatku płci męskiej, który nie cierpi remontów ;). Idealnie złożyło się, że Patryk wyjeżdżał na miesięczny obóz, a ja przez ten czas mogłam być wolna od “mamoooo…”. Myślę, że dziewczynki jakoś bardziej palą się do zmian w pokoju. Udało nam się ustalić jedną wspólną wersję – ma być tablicówka. Na resztę machnął ręką i pojechał ;).

Wolna chata, a matka w żywiole :).


Będzie długo i ze szczegółami, więc jeśli nie macie ochoty na czytanie, to sugeruję zjechać na dół po efekt końcowy. Tam też KONKURS !


źródło: Uwalls


Fototapetę znalazłam na Uwalls.pl (tutaj link bezpośredni do wzoru). Pasowała do koniecznej tablicówki, a co ważniejsze do jedynego mebla, który musiał zostać – maszyny do szycia po babci.Malowanie tablicówką.

To także był mój pierwszy raz. Do tej pory malowałam tablicówką wyłącznie meble, robioną samodzielnie. Czy taka sprawdziłaby się na ścianie ? Nie wiem, ale chętnie się dowiem. Jeśli macie doświadczenie z malowaniem ścian, domowej produkcji tablicówką na bazie farby akrylowej, to dacie znać w komentarzu.

Na wszelki wypadek kupiłam gotową firmy Tikkurila ( 99zł/1 litr ). Wystarcza na 8-10m2. Nauczona doświadczeniem przeczytałam wszystko, co chciał mi przekazać producent ;).

Z tych bardziej istotnych“…nakładać dwie warstwy w odstępach 6 godzin… gotowa do użytkowania po tygodniu”.Ściany wygładziłam, uzupełniłam ubytki i zagruntowałam Amigruntem. Taśmą malarską wyznaczyłam pole malowania i jedziemy. Oczywiście z Agnieszką, tym razem nie po szkole, a po pracy :).Pierwszym i szczęśliwie jedyny błędem była właśnie taka kolejność prac.

Farba tablicowa tworzy na ścianie powłokę przypominającą matową lamperię. Tego się nie spodziewałam, ale oznaczało, że na końcach fototapeta może się nie kleić do ściany.Miałam całe 6 godzin na pokrycie kolejnej warstwy, więc jak tylko pierwsza przeschła, przygotowałam wszystko pod…

Przyklejanie fototapety

Na Uwalls możecie zamówić fototapetę w dowolnym wymiarze i teksturze. Znajdziecie też czytelną instrukcję jak kleić i czym. Ja wybrałam teksturę aqua, standardowy połysk jakoś do mnie nie przemawiał. Przyszła w dwóch kawałkach. Całe szczęście, bo przy dwudziestu mogłoby być wesoło ;).Pozostało przyciąć dolny zapas, wymieszać klej i przykleić. Brzmi banalnie i nawet tak było :).

Na zagruntowanej ścianie zaznaczyłam miejsce klejenia, a przy pomocy poziomicy, pionową linię do której równałam pierwszy fragment. Ścianę i fototapetę posmarowałam klejem, przykleiłam i już. Nie taki diabeł straszny :).Z kolejnym postępowałam analogicznie. Dopasowałam wzór do pierwszego i gotowe.A gdzie popełniłam błąd? Przyglądnijcie się fototapecie w górnej części. Prześwituje czarna farba? No prześwituje. W prawdzie bez problemu kleiła się na rogach, ale kolorowej farbie pod fototapetę mówimy NIE!!!

Pozostało jeszcze pomalowanie drugiej warstwy farbą tablicową. Zabezpieczyłam fototapetę papierem i taśmą Tesa Precision Sensitive – ta taśma zabezpiecza, ale nie uszkadza powierzchni pod nią. Fajna sprawa :).
W końcu, po ponad 400, oby przydatnych słowach, mamy sedno fototapetowania. Po powieszeniu zegara, prześwitująca farba nie rzuca się w oczy i chyba mało kto, poza mną to dostrzega ;).

O tym dlaczego nie tapetowałam całej ściany, dlaczego jest niesymetrycznie… następnym razem. Na razie kończę zagospodarowanie biura mojego nastolatka :).


A teraz KONKURS !!!

Mam dla Was 10 kuponów, o wartości 50zł, na zakup fototapet firmy Uwalls.

Zasady są bardzo proste. Napiszcie w komentarzu:

Gdzie u siebie widzicie fototapetę… jaką…dlaczego..?

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone kuponami. Startujemy od dzisiaj do 22.08.2017r. Wyniki zostaną ogłoszone 25.08.2017 na Facebook.

Powodzenia !!!