niedziela, 19 maja, 2024
DIYdrugie życie rzeczywnętrza

Półki na paskach

Poszukiwałam wsporników do półek, miały mieć prosty, surowy styl, a najważniejsze pasować do desek, które już miałam. Nie, nie sama wpadłam na pomysł wykorzystania skórzanych pasków do spodni. Znalazłam kilka inspiracji w sieci i dopasowałam do własnych potrzeb.

Rozwiązanie z paskami było o tyle trafione, że faktycznie miałam ich kilka – porządnych, wojskowych, po dziadku.


polki_1


Półki na skórzanych wspornikach

Materiały:

  • skórzane paski
  • deski /półki
  • wkręty do drewna
  • kołki do zamontowania półki na ścianie ( w zależności od rodzaju ściany – w każdym sklepie branżowym powiedzą Ci jaki kołek do jakiej ściany)
  • wiertarka
  • śrubokręt
  • nóż
  •  poziomica

polki_2


Przytnij paski, tak aby miały tę samą długość. Jeśli jest to 100% skóra naturalna, to bez większego problemu zrobisz to nożem. Dlaczego o tym wspominam, bo natrafiłam na paski, które wyglądały na skórzane, a przy cięciu okazało się, że tylko wierzchnie warstwy to skóra, do tego cieniutka i estetyczne przycięcie nie było łatwe. Gdy przewidujesz większe obciążenie półek, to radziłabym użyć tylko tych ze 100% naturalnej skóry.

Przy pomocy poziomicy wyznacz miejsca otworów, po jednej dziurce na wspornik ( pasek ), to będzie górna część wspornika.


polki_10


Na zdjęciu poniżej widać wiszące złączone paski, przymocowane tylko od góry. Tak właśnie zamontuj paski – oczywiście tej samej długości.


polki_6


Teraz wsuń między nie półkę. Na obu końcach deski połóż coś ciężkiego np. książki, aby naciągnąć paski. Przy pomocy poziomicy wyrównaj półkę, tak żeby nic z niej nie spadało ;) i zaznacz miejsca na drugie otwory – czyli tam, gdzie na zdjęciu powyżej mój nieoceniony Pomocnik wkręca śrubę. Dzięki temu półka będzie stabilna. Przykręć paski w tych miejscach i ponownie wsuń deskę.


polki_9


Teraz pozostaje przymocować deskę do pasków za pomocą wkrętów ( zanim je kupisz zmierz grubość deski, biorąc pod uwagę również pasek, żeby śruby nie przeszły na zewnątrz ).

Łatwiej wkręcić, kiedy nawiercisz, cieniutkim wiertłem otwory w paskach.


polki_4


polki_3


polki_7


I już – półki w pełnej krasie :-)


polki22


polki222


polki1111111

Jeden komentarz do “Półki na paskach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *