poniedziałek, 15 lipca, 2024
inspiracjemeblewnętrza

Sosnowe półki

Do podsumowania remontu małego pokoju już tylko krok. W zasadzie wszystko lub większość stoi na swoim miejscu. Pewnie coś wyszukam ;). Trzeba jeszcze to, jeszcze tamto… Ostatnio koleżanka powiedziała, że jak już skończę … i tu musiałam jej przerwać wstawiając „to wyjdzie z mody” ;). Tak na prawdę, to mody w nim niewiele. Ściany białe nie szare, żadnych wzorów Maroko, jedynie turkus jakoś się w trendy wpisuje ;).

Zakończyłam na szafie w turkusie. Nadal działa i niezmiennie ją lubię  :). Dziś półki, nad którymi rozmyślałam zupełnie jakby chodziło o być albo nie być ;).

Z drewna sosnowego, wyszukane w piwnicy, gdzie pod wpływem wilgoci zdążyły się wypatrzyć, nabrały też patyny. Do tego wsporniki z Ikea.


sosnowe_polki_1


Oczyszczone i przeszlifowane wybieliłam przecierając dwukrotnie wilgotną gąbeczką namoczoną w farbie akrylowej do drewna. Kolejny etap to czarna bejca.


sosnowe_polki_8


sosnowe_polki_7


To zdjęcie widzieliście u mnie, na Instagram. Wtedy jeszcze plan był dalece wstępny, za to kolor drewna po bieleniu i bejcowaniu ( dwie warstwy ) niesamowity. Coś między szarym, a granatem.

Wcześniej robiłam test na surowym drewnie bez bielenia i wychodził czarno szary.


sosnowe_polki_11


Wsporniki Ikea pomalowałam sprayem w kolorze miedzi. Tym samym, którym malowałam uchwyty do szafy i puszki.

Standardowo przy tych wspornikach po zamontowaniu powstaje dystans między ścianą a półką. Przycięłam je i przykręciłam odwrotnie, żeby półki przylegały do ściany.


sosnowe_polki_10


Jedyną trudnością było zamontowanie wypatrzonych desek w poziomie ;). Górna ostatecznie nie bielona, a biała z miedzianymi wspornikami. Dolna w głębokim kolorze, szarości i granatu… z białymi wspornikami.


sosnowe_polki_2


sosnowe_polki_9


sosnowe_polki_4


Półki mają służyć, dodatkowo podkreślić kolor / kolory ściany.

Bardzo chciałam ombre – turkus i biały ku górze. W trakcie prac plan ewoluował, bo nie wyglądało najlepiej ;). Może się podobać lub nie. Padło pytanie dlaczego jest brudna w narożniku ;). No cóż, jestem nieobiektywna i widzę półki na tle surowego obrazu z barw nawiązujących do reszty wnętrza. A jakie jest Wasze zdanie ?

Szkoda, że nie mogę pokazać jakie pozycje przyjmowałam, żeby zrobić zdjęcie półkom na 6m2 ;).


sosnowe_polki_5


sosnowe_polki_3


sosnowe_polki_12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *