sobota, 25 maja, 2024
Boże NarodzenieDIYdrugie życie rzeczy

Świąteczne latarenki

Kolor czerwony jest dla mnie akceptowalny wyłącznie na paznokciach. Jednak pod wpływem klimatu zbliżających się świąt i gusta się zmieniają ;). Kiedyś pisałam o tym, jak w szale świątecznego dekorowania mieszkania, kupiłam czerwone zasłony. To była taka zakupowa porażka, którą długo będę wspominać. Od tej pory z dużą rozwagą robię zakupy dekoracyjne.Moje latarenki w czerwieni nie wymagały szczególnych zakupów. Większość niezbędnych elementów znajdziecie w swoim domu.

Latarenki ze słoików

Potrzebujemy:

 • słoiczki / puszki
 • taśma dekoracyjna
 • klej
 • sól kuchenna
 • wstążka
 • nożyczki, pędzelek, wkręt, młotek


Słoiczki smarujemy klejem. Ja użyłam kleju „Magic” ( może być inny klej uniwersalny ).Nasmarowane klejem słoiczki obtaczamy w soli kuchennej, a „nieposolone” miejsce oklejamy taśmą dekoracyjną.Jeszcze tylko kokardka, przyklejona klejem na gorąco.

Jeśli nie macie pistoletu do kleju, możecie po prostu dowiązać wstążkę.W drugiej wersji wykorzystałam puszki.

Gwoździem lub wkrętem robimy dziurki.Puszkę oklejamy taśmą dekoracyjną, a następnie przekłuwamy.Doklejamy gałązki, kokardkę…… wkładamy tea lighty i cieszymy oczy :).
Ja jak zwykle nie szalałam z dekoracjami na słoikach, ponieważ nie lubię przesady. Nawet w święta ;). Są szybkie i łatwe do wykonania. Idealne dla tych, którzy już rozpoczęli sezon na „nie zdążę” ;).

To może dziś wieczór chwila przerwy na tworzenie ?

Trzymam kciuki, żeby udało Wam się ze wszystkim zdążyć :).
2 komentarze do “Świąteczne latarenki

 • fajny pomysł z tą solą :) co do puszki, to widziałam, że dobrze jest wlać wodę, zamrozić i dopiero robić dziurki – dzięki temu blaszkę można lepiej wyklepać ;)

  Ps: z tymi czerwonymi zasłonami to przegięłaś ;)
  PS1: zdążyłam z duperelami z zimnej porcelany ;)

  Odpowiedz
  • Pierwszy raz słyszę o zamrażaniu wody w puszce ale brzmi sensownie. Musze sprawdzić i na pewno opiszę, bo nakłuwanie puszki, czy nawet wiercenie wymaga nieco wprawy. Chyba, że ma być byle jak ;).

   1.W sprawie zasłon, to człowiek uczy się na błędach ;). Całe szczęście, że gładkie, a nie w Mikołajki na przykład :).
   2. A jednak :). Podziwiam wyszperanie chwil w tym przedświątecznym „nie zdążę” :). Brawo Ty.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *