poniedziałek, 15 lipca, 2024
DIYdrugie życie rzeczy

Bransoletka z guziczkiem

Macie zbędne, acz ciekawe guziki ? U mnie dwa pudełka :). Szukając pomysłu na ich wykorzystanie, padło na bransoletki. W 100% recyklingowe ;). O ile macie guziki, to nie trzeba już kupić absolutnie nic :).

Pamiętam kiedy jako dziecko i trafiłam do guzikowego świata starszej pani, miała ich mnóstwo. Piękne, kolorowe, wszelakich kształtów. Mogłam oglądać je godzinami. Podarowała mi kilka i puchłam z dumy, że weszłam w ich posiadanie :). Podobno trzymanie w domu guzików przynosi pecha ;). No nie wiem. Szczęście mnie jakoś nie opuszcza :).

Potrzebujesz:

  • guziki
  • stary podkoszulek
  • nożyczki
  • nawlekacz lub kawałek drucika

bransoletki_z_guzikow_16


Z koszulki bawełnianej wycinamy dwa paski. U mnie to świetny sposób na pozbycie się starych T-shirt’ów ;). Kiedy do syna nie przemawia, że ich czas minął, biorę na litość ” synku, potrzebuję, żeby zrobić…”. Zawsze działa ;).


bransoletki_z_guzikow_15


Paski rozciągamy, aby bawełna się zwinęła w rulonik.


bransoletki_z_guzikow_14


Przy pomocy nawlekacza lub drucika przewlekamy je przez oczka guzika.


bransoletki_z_guzikow_13


bransoletki_z_guzikow_11


bransoletki_z_guzikow_10


Poszło gładko, teraz wykończenie z regulacją szerokości bransoletki. Nie wiem czy uda mi się to sensownie wytłumaczyć ale spróbujmy ;). Mamy dwie linki wychodzące z guzika po lewej i dwie po prawej. Tworzymy z nich kółko – teraz końce tych z lewej są po prawej i analogicznie drugie. Chwytamy lewe i skrzyżowane prawe, lewymi owijamy wszystkie cztery i przeplatamy w supełek z lewych na prawych ;). Kolejno identyczny supełek z prawych na lewych.


bransoletki_z_guzikow_9


bransoletki_z_guzikow_8


Pozostaje przyciąć końce, zawiązać supełek … według uznania ;). Ja przycięłam pod kątem i ładnie się zwijają. Można regulować szerokość poprzez przesuwanie supełków. Proste, prawda ? W godzinę zrobiłam ich kilka.

Powodzenia ! Ogranicza Was wyłącznie fantazja i zasób koszulek ;).


bransoletki_z_guzikow_5


bransoletki_z_guzikow_4


bransoletki_z_guzikow_6


bransoletki_z_guzikow_19

2 komentarze do “Bransoletka z guziczkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *