niedziela, 21 kwietnia, 2024
dekoracjeDIYwnętrza

Inny wymiar

Zegar ze sklejki jeszcze raz, jednak w zupełnie innym wymiarze niż koronkowy poprzednik. Dzisiejsza wersja jest bardziej moja. Może dlatego, że nie był szczególnie przemyślany, a ja szłam za tym co mi wyszło ;). Nie żeby samo się malowało ale powiedzmy mile się zaskoczyłam efektem wpadek.A zaczęło się tak samo jak przy koronkowym zegarze. W internecie kupiłam gotowe tarcze ze sklejki ( w sumie trzy ) wraz z mechanizmem za 9.90zł/szt. 

Potrzebujemy jeszcze:

  • biała farba akrylowa
  • barwniki ( turkus, czarny )
  • złoty spray
  • gąbka kuchenna, taśma malarska, pędzel, papier ścierny, chusteczki nawilżone

Zegar ze sklejki DIY

Wybieliłam tarczę dwukrotnie nakładając gąbką kuchenną farbę akrylową. O sensie wybielania przeczytacie w treści instrukcji koronkowego zegara.

Taśmą malarską wyznaczyłam połowę tarczy. Białą farbę akrylową rozmieszała z barwnikami, które już rozcieńczyły farbę, a dodatkowo nakładałam ją wilgotną gąbką kuchenną.Teraz to, co jest zmorą przy wodnistej farbie, a dzisiaj planowanym efektem – pęcherzyki powietrza. Dociskałam gąbka farbę tak, żeby pęcherzyki były.Po wyschnięciu, wyrównałam/przetarłam pęcherzyki drobnoziarnistym papierem ściernym. Pędzlem jeszcze raz nałożyłam farbę, zostawiłam na kilka minut do przeschnięcia i starłam nadmiar chusteczkami nawilżonymi. Najzwyklejszymi, dla niemowląt.

Poza tematem. Nie wiem czy wiecie, że te chusteczki do dziecięcych pupek, są genialne do czyszczenia całej reszty świata ;). Tak, tak, te zwykłe, najtańsze. Sama używam do: usuwania nieoczekiwanych plamek z farb akrylowych, do ścierania kurzy, czyszczenia ram okiennych, klamek, włączników, butów, skórzanej sofy… Świetnie usuwają wszelkiego rodzaju plamy i tłuszcz, jedynie do tkanin się nie nadają, ponieważ mogą zostawić tłuste plamy.Wracając do tematu i malarskich wpadek. Ściągnęłam taśmę malarską i ups… Kiepska taśma, wodnista farba i linia się nieco rozmyła ;). Z drugiej strony nawet to wyglądało :).Jeszcze raz wyznaczyłam taśmą narożnik tarczy i pomalowałam złotym sprayem.
Czerwoną wskazówkę także pokryłam kilkoma warstwami złotej farby.Na koniec „opryskałam” z większej odległości całość, żeby uzyskać złoty pyłek na tarczy i można montować mechanizm :).


Ten zegar, to chyba dobry przykład, że rękodzieło to nie komputerowo wyliczony twór i pomyłki się zdarzają. Trzeba je tylko przekuć w inny wymiar oczekiwań ;).

To co, porażka czy ciekawy efekt ?


8 komentarzy do “Inny wymiar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *