poniedziałek, 15 lipca, 2024
DIYdrugie życie rzeczytipy

Jak usunąć klej z puszki

Zamierzałam dać drugie życie puszkom po warzywach. Miałam już pomysły na dekorowanie, zerwałam papierową osłonkę, umyłam … i klej mnie zatrzymał ;). Nie taki zwykły klej jak przy metkach, czy spod nalepek na butelkach. To była maź, która kleiła się do palców, noża, którym próbowałam zdrapać.. do wszystkiego.

Zaczęłam szukać rozwiązania  w sieci i natrafiłam na świetny wpis z zastosowaniem masła. Przy okazji polecam lekturę – przystępnie i zabawnie opisane. Jak usunąć resztki kleju.

W te pędy do lodówki, masło jest – klej zniknie. Niestety nie. O ile nałożenie masła na resztki kleju po metce sprawdza się idealnie, o tyle mój klej wygrał z masłem.

Runda druga ;) zmywacz do paznokci. Mam złe doświadczenia ze zmywaczem i plastikiem, kiedy to zmyłam z mojego pendriva wraz z klejem, napis i cały blask. Jednak tu chodzi o puszkę… Kolejne rozczarowanie. Klej zmienił kolor na bardziej widoczny, pozostając na miejscu.

Ostatnią deską ratunku był rozpuszczalnik. Po nim już tylko papier ścierny mógł mnie uratować ;).

I cud ! ROZCIEŃCZALNIK do farb olejnych i ftalowych dał radę. Mało tego, błyskawicznie i bez większego zaangażowania siłowego. Wacik nasączyłam rozpuszczalnikiem,  zwilżyłam klej, następnie przetarłam nasączonym wacikiem i po kleju ani śladu.


puszka_1


Puszki gotowe do dekoracji :).


puszka_4

6 komentarzy do “Jak usunąć klej z puszki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *