czwartek, 13 czerwca, 2024
DIYdrugie życie rzeczypomysł na

Doniczki z puszek

Wiosna nieśmiało puka do naszych domów. Pora więc pomyśleć o naszych roślinach. Przygotowywałam ostatnio zestawienie pomysłów na osłonki dla Ulicy Ekologicznej i owszem, znalazłam sporo ciekawych. Jednocześnie spodziewałam się masy projektów z wykorzystaniem puszek. Okazuje się, że niekoniecznie. No cóż, ja puszki uwielbiam i zawsze je u mnie znajdziecie ;). Fakt, że można im znaleźć zastosowanie, zamiast zapełniać wysypiska, jest tylko wartością dodaną.

Tym razem w roli prostych doniczek.Potrzebujemy:

  • puszki
  • farba akrylowa
  • pędzel
  • taśma dekoracyjna

Zaczynamy od oczyszczenia puszek i usunięcia kleju. Swoje zwykle po zdjęciu etykiety wrzucam do zmywarki. Przy myciu ręcznym trzeba uważać by nie przeciąć się ostrym rantem. Wiem, bo niejedna już mnie zaatakowała ;). Kolejno usuwamy klej. Ten, bardzo ładnie schodzi przecierany wacikiem namoczonym w rozpuszczalniku ( tutaj cały wpis o usuwaniu kleju ).Puszki czyste, możemy malować :).

Użyłam satynowej farby akrylowej. Szybko schnie, łatwo umyć po niej pędzel wodą, o ile nie zdąży zaschnąć i nie śmierdzi. Producent zaleca odczekać 6h przed nałożeniem kolejnej warstwy. Rzadko mam aż tyle cierpliwości ;). Jednak faktycznie malowanie wcześniej niż po 2 godzinach, to syzyfowa praca, bo ściągamy pędzlem jeszcze niezaschniętą poprzednią warstwę. Efekt poniżej, to trzykrotne malowanie w odstępach dwóch godzin.Na koniec półprzeźroczysta taśma dekoracyjna Tesa. Łatwo ją przykleić, a co ważniejsze usunąć, kiedy zmienimy zdanie i ozdobić inną.

Jak na razie groszki mi pasują :).
Zachęceni do wykorzystywania puszek ? A pamiętacie przybornik z puszek… i jeszcze w wersji Wielkanocnej.Nie takie byle śmieci z tych puszek :).

A Wy, jakie macie pomysły na upcykling kuchennego aluminium ?Aktualizacja dla sceptyków:

Podobno roślinki w puszkach nie mają szans ;). Jest 08.05.2016, czyli Kalanchoe „męczy” się ze mną już 1,5 miesiąca i właśnie zakwita po raz kolejny :).


3 komentarze do “Doniczki z puszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *