niedziela, 19 maja, 2024
dekoracjeDIYpomysł na

mini Las

Smog za oknem, a ja dostałam propozycję poprowadzenia warsztatów z okazji święta Tu bi – Szwat. Pewnie większość z Was nie ma pojęcia o co chodzi. Ja również byłam zielona, za to google, wie wszystko ;). I tak, jest to noworoczne święto żydowskie wyznaczające koniec zimy i początek opadów. Przypada w lutym, a tego dnia w Izraelu dzieci sadzą drzewa. Taki nowy rok dla drzew. Jeśli macie ochotę poczytać więcej tutaj link.

Za nim jednak sadzenie drzew, mamy dzień dziadka. Jakoś połączyło mi się to w całość i powstał pomysł na zaczarowany las.Święto drzew, eko cegiełka do walki ze smogiem, a może prezent dla dziadka, którego na pewno ucieszy posiadanie własnego gruntu ;). Tyle, że babcia będzie o niego dbać ;).

Wycieczka na giełdę kwiatową i … Mamy to :).

Kupiłam:

  • sadzonki – iglak 30cm ( 5zł/szt.), bluszcz i fittonia (3,50zł/szt.)
  • miska 19cm ( 4,99zł Auchan )
  • żwirek ( 5zł )
  • modelina ( 6,50zł )


Zaczęłam od przygotowania muchomorków z modeliny na zaostrzonych zapałkach.Zgodnie z instrukcją utwardzałam je w piekarniku przez 15-20min, w temperaturze 100 stopni.Muchomorki się pieką, więc zabrałam się za sadzenie kompozycji.

Dno miski wyłożyłam solidnie żwirkiem. Nie ma odpływu, a woda nie powinna stać w ziemi, bo rośliny zgniją. Zaczęłam od iglaka. Bluszcz podzieliłam na mniejsze sadzonki i uzupełniłam ziemią.Nim lasek nabierze wyrazu spryskałam solidnie ziemię, żeby równo się ułożyła.Wyznaczyłam ścieżkę ze żwirku, dodałam „bale” przyniesione ze spaceru i muchomorki. Może nieco infantylne ale wstępny projekt zawierał również ławeczkę, latarenki i inne duperelki ;). Jako jedyne zostały muchomorki z przymrużeniem oka.


A takie bogactwo napotkałam w Leroy Merlin. Kto by pomyślał, że w zimie nie tylko poinsecja króluje. Fittonia pod każdą postacią ( 5zł/szt. ). Cudowne kompozycje można z niej stworzyć :). Nie przepada za ostrym światłem, mało wymagająca, poza stałym utrzymywaniem wilgoci.
Ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia :).

Powodzenia w tworzeniu własnych mini ogrodów !


Jeden komentarz do “mini Las

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *