Pisanki ombre

Kto lubi efekt ombre ręka do góry !!! Mam nadzieję, że nie tylko ja ją podniosłam. Nawet obie rwały się ku górze :). Dzisiaj chciałam Wam pokazać, że uzyskanie ładnego przejścia kolorów, wcale nie jest takie trudne. Na dużych powierzchniach wymaga wprawy, ale na jajkach… Święta Wielkanocne, to świetna okazja żeby potrenować z pędzlem i efektownie ozdobić wydmuszki.Pisanki ombre

MATERIAŁY:

  • wydmuszki – pewnie wielokrotnie wydmuchiwaliście jaja, a jeśli nie, to tu kilka słów na temat wydmuszek
  • farby
  • pędzle
  • kieliszki

Do malowania wydmuszek użyłam farb Liberon. Kazeinowych, w kolorach “mglisty błękit” i “egejski błękit” oraz metalicznej z połyskiem w kolorze miedzi.Pomalowałam najpierw pierwszą warstwę, do połowy jaja, jasno niebieską i zostawiłam do wyschnięcia w kieliszkach. Kolejno pierwszą warstwę miedzianej i znów czekanie. Na szczęście te farby schną dość szybko :).Na tej bazie… Chyba lepiej, jeśli zostawię Was na chwilę z filmikiem :).


 


Do schnięcia, nakładałam wydmuszki na patyczki do szaszłyków i układałam w szklance. Proste, prawda ?A może nie do koszyczka, tylko na makramie… O tym jak zrobić taką ozdobę ze sznurka, przeczytacie tutaj.

To był ostatni temat dekoracji Wielkanocnych w tym roku. Jeśli macie ochotę na więcej, zapraszam tutaj.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam Wesołych, Pięknych Świąt i Mokrego Dyngusa !!!

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *